wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

środa, 15 lutego 2012

Spotkanie z himalaistą Adamem Sikorą          W Katolickim Centrum Kultury, z mieszkańcami Jarosławia spotkał się himalaista Adam Sikora, który w 2005 roku zrealizował film dokumentalny o wyprawie na czternasty ośmiotysięcznik ? Shisha Pangmę (8013 m n.p.m.).

Adam Sikora podczas spotkania w Jarosławiu.
           Wieczór rozpoczął się projekcją filmu "Droga na ośmiotysięcznik", który powstał podczas wyprawy w 2005 roku. Wówczas Adam Sikora zdobył himalajski szczyt wraz z Bogusławem Magrelem. Adam Sikora za pomocą kamery utrwalił poszczególne etapy wyprawy. Zarówno te radosne, jak i te tragiczne. Podczas ekspedycji, na wysokości 6300 metrów, zmarł czeski wspinacz Martin. Materiał nakręcony przez Adama Sikorę został potem zmontowany przez pracowników Telewizji Sudeckiej, a powstały w ten sposób film "Droga na ośmiotysięcznik" zdobywał nagrody podczas prestiżowych festiwali.
            Adam Sikora przyjechał do Jarosławia na zaproszenie Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu. We współpracy z dyrektor centrum Igą Dżochowską, himalaista planuje organizację wyprawy na Mount Everest, która upamiętni ofiary ubiegłorocznego trzęsienia ziemi w Japonii.  

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz