wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

sobota, 12 lutego 2011

TEPLICKIE SKAŁY - Skalne Miasto - Czechy


Jakieś dwa kilometry od miasta Teplice nad Metują znajdują się Skały Teplickie, w kierunku na Adrszpach i Trutnov. Również i one obfitują w liczne, unikalne formy skalne, takie jak Skalna Korona (symbol skał teplickich), Wykałaczka Karkonosza, Wierza Strażnicza, Topór Rzeźniczy i wiele innych, na niektórych ścianach zobaczycie wspinaczy. Ponadto w głębokim kanionie Sybiru mnóstwo jest zielonych kobierców paproci i mchów oraz innych zjawisk przyrodniczych.
Trasa zwiedzania mierzy 6 km i można ją pokonać w ciągu 2-3 godzin. Dokładny opis tej trasy znajdziesz w dziale trasy turystyczne ( trasa nr. 2)

Idąc będziecie podziwiać piękno otaczającej Was przyrody, a od czasu do czasu zobaczycie pstrągi pływające w licznych potoczkach. Zwiedzanie warto rozpocząć od wejścia na szczyt ruin zamku Strzemię. Przyznam szczerze, że jak pierwszy raz zobaczyłem schody prowadzące do zamku to zrobiły na mnie niemałe wrażenie. Co prawda po zamku zniknął niemal ślad to jednak trud włożony w wejście na sam szczyt zaprocentuje wspaniałym widokiem na okolice. Wracając jednak do zamku to powiem Wam, że został wybudowany w połowie XIII wieku. Niestety po wojnach husyckich, został w roku 1447 spalony przez wojska miast Śląskich i nigdy go już nie odbudowano. (więcej szegółów odnośnie zamku znajdziesz w opisie ciekawych miejsc- trasa 2-Teplickie Skały.


    

  

  

  

    


  

  

  

  

      

  

  
  

  

  

  

  

  

    

  

  

  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz