wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

niedziela, 18 listopada 2012

Droga św. Jakuba - HiszpaniaBuon Camino(Dobrej Drogi)

         Te słowa, rozpoczęły kilkudniową wędrówkę tym razem po Hiszpanii naszego „Jakuba” z Jarosławia czyli Jacka Hołuba. Zaplanował i zrealizował. Wraz z sympatycznymi kuzynami (Łukaszem i Franciszkiem oraz p. Jerzym) zarażeni pozytywnie chorobą św. Jakuba w dniach 3 - 10 października br. przebyli jako nieliczni Polacy o tej porze roku Camino Ingles, czyli Droga Angielska. Zaczyna się w hiszpańskim Ferrol nad Oceanem Atlantyckim i biegnie do samego Santiago de Compostela.
 
         Jacek często wspominał że Droga św. Jakuba jest Jego drogą życia, stąd dotarcie do grobu świętego Apostoła było wyjątkowym wydarzeniem bo w 30 rocznicę Aktu Europejskiego wygłoszonego przez Jana PawłaII. 
Po zwiedzeniu Madrytu (stadion Bernabeu Realu Madryt, Puerta de Sol czy katedry  Santa Maria de Almudena) następnie A Coruny z wieżą Herkulesa wpisaną na listę UNESCO) przez cztery dni pielgrzymował camino do Santiago de Compostella. Kąpiel w Oceanie Atlantyckim na przylądku Muxia, pobyt na końcu świata w Fisterra to cześć atrakcji pobytu w gorącej Hiszpanii.
Resztę dopowie niebawem na prezentacji Camino Ingles na którą mamy wszyscy zaproszenie.
….Z pewnością za rok powrócę znów na camino bo Camino to Droga, która nie ma końca. Mam nadzieję że spotkam na niej kolegów z WTG
                                                                                         Buon Camino  
Relacja okazji XXX - lecia ogłoszenia Aktu Europejskiego na której również Jacek był:
 
 

 

 

  

 

 

 

 

   
1 komentarz:

  1. ja tam na pewno będę - na camino - tylko nie wiem kiedy

    OdpowiedzUsuń