wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

niedziela, 10 września 2017

Bieszczadzki Rajd Koedukacyjny


         W drugi weekend września, wyszliśmy naprzeciw licznym – już od lat artykułowanym – prośbom, wychodzącym z anonimowych frakcji obu stowarzyszeń "WAL-terowców"* i "Platerówek" i zorganizowaliśmy Bieszczadzki Rajd Koedukacyjny. Rajd ów był absolutnie rajdem elitarnym, bo był bardzo drogi i pozbawiony jakiegokolwiek programu. To oczywiście żart, bo atrakcji było, co nie miara a koszty po kosztach, lecz każdy musiał włożyć jakiś swój wkład w organizację. Tak jak zwykle.
         Bazę wypadową mieliśmy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Stuposianach, które posiada wspaniałe noclegi i super zaopatrzone zaplecze.
         Po przyjeździe w piątek, wieczór był poświęcony wspomnieniom prawie 20-stu lat wspólnych wypadów w większości przedstawionych w diaporamach.
         Sobota, przejście piesze szlakiem turystycznym z Ustrzyk Górnych przez Połoninę Caryńską do Dwernika. Wieczorem koncert zespołu "Pod Wiatr" z Ostrowca Świętokrzyskiego w Zajeździe "Pod Caryńską", a późnym wieczorem, aż do rana ognisko z pieczeniem kiełbasy i ziemniaków (jak za dawnych lat) oraz śpiew przy wtórze gitar Andrzeja Nachorniaka i Leszka.
         Niedziela, msza w Stuposianach, zwiedzanie muzeum w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, po drodze odwiedziny w Zagrodzie Pokazowej Żubrów również w Mucznem, obiad w Lesku i w godzinach popołudniowych powrót do domu.
         Aby odzwierciedlić to, co tam się działo, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wypadu.

*WAL-terowców - pochodzi od słowa WAL-teraz.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz