wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

wtorek, 29 maja 2012

Pozdrowienia z Moskwy

herb Moskwy

Mariusz Gilarski

Witam Wszystkich WALterowców i ich Piękne Platerówki!

        Pewno jak wiecie jestem do  29.06 jestem w Moskwie w przedstawicielstwie PGNiG.
Dla nas, WALterowców Moskwa to główne centrum dowodzenia.
       Mam tu taki  rytm życia: u nas jest +2 godziny (różnica w czasie), więc wstaje ok. godz. 7-8, śniadanie, godzina pracy w przedstawicielstwie, następnie 6 godzin języka z lektorką, po 15 obiad, godzinka na sprawy zawodowe, odrobienie zadań domowych, czas wolny do kolacji. Zwiedzamy cos, i tak leci, jest ciekawie. Walczę ostro z gramatyka i pisownią rosyjskiego... Lektorat mamy z panią z uniwerku moskiewskiego i tam mam egzaminy /5 części /. Uniwerek to budynek jak nasz Pałac Kultury a jest tu takich 7. Egzamin trwa 2 dni... na Uniwersytecie Moskiewskim im, Łomonosowa
        Pobyt tu to bardzo dobry pomysł na poznanie języka i mentalności Rosjan, a to ciekawy naród i bardzo ciekawi ludzie. Poznanie ich mentalność i zdobycie ich zaufania to bardzo ważna rzecz! A i nie jest łatwo, zdrowia kosztuje dużo!

W naszym WALterowskim języku będzie tak: 

Я приветствую Всех Вальтэровцув и их красивое Плятэрувки !

        Наверно как Знаете я в  29.06, я в Москве в представительстве ПГНиГ.
Для нас, это Вальтэровцув Москва главный центр начальства.
        У меня есть сюда такой  ритм жизни : У нас + 2 часа, встаёт окей 7-8, завтрак, час работы в представительстве, затем 6 часов языка с лектором, после 15 обед, часок на профессиональные дела, отработка домашних заданий, свободное время в ужин: Мы посещаем цос, и так летим интересно, я только борюсь из грамматиста и правописанием русского...Занятия по иностранному языку мы имеем с вами из московского университета и там экзамены / 5 части / университет это здание как наш дворецкультуры./ Сюда таких 7 / экзамен длится 2 дней...В университете Московским им, Ломоносова
      Пребывание сюда это БД мысль на познание языка и ментальности Русских, а это интересный Народ и очень интересные люди, познание их ментальность и завоевание их доверия это очень важная вещь! А и не лёгкая, здоровья стоит много !

Я приветствую сердечно Вальтэровцув из Москвы ,

                                                                                                         Мариуш!



to wszystko kiedyś będzie nasze...



niedziela, 27 maja 2012

Życzenia urodzinowe dla Adama Huka



3-go czerwca obchodzi urodziny nasz kolega
Adam Huk


My Weterani TG życzymy Ci Adamie:
Szczęścia, tak wielkiego jak ogrom nieba.
Słońca, które pomimo zła i okrucieństwa tego świata, dzień 
po dniu wstaje i obdarza nas ciepłem swoich promieni.
Dużo wzlotów i szaleństw.
Dobrych, mądrych i oddanych przyjaciół.
Cudownych uczuć, które zawsze trafiają w odpowiednie 
miejsce i do odpowiednich ludzi.
Wytrwałości, by każdy dzień był lepszy od poprzedniego.
Oraz aby nieosiągalne cele stały sie zdobyczami codzienności.
I jeszcze jedno: abyś miłość czerpał z nieskończonego źródła!

piątek, 18 maja 2012

II Święto Polskiej Niezapominajki Ziemi Jarosławskiej


Zostańcie naszą niezapominajką !!!

            Tak głośno skandowała młodzież zgromadzona na Rynku Pruchnika 18 maja 2012 r. w ramach II Rajdu Pieszego Święta Polskiej Niezapominajki w powiecie Jarosławskim. Impreza organizowana po raz drugi przez Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek zgromadziła ponad 300 uczestników szkół podstawowych i średnich z powiatu jarosławskiego. W rozpoczęciu rajdu wzięli udział włodarze miasta burmistrz Wacław Szkoła i Stanisław Kłopot oraz zaproszeni goście: poseł RP Tomasz Kulesza, przedstawiciele Nadleśnictwa Kańczuga, nauczyciele i opiekunowie młodzieży. Minutą milczenia i zadumy uczczono tragiczną śmierć oddanego organizacji rajdu niezapominajkowego śp. Zdzisława Lwa, który zmarł kilka dni wcześniej.
            Punktualnie o 10.00 dzieci i młodzież pod przewodnictwem leśników i przewodników turystycznych kilkoma trasami  (piesza, konna i rowerowa)  rozpoczęła  wędrówkę po ziemi pruchnickiej do Ośrodka Rodziny Kolpinga w Heluszu,  gdzie odbył się hepenig, prezentacja szkół, pokaz jazdy konnej w wykonaniu SMK Arabian z Wygarek. Każdy z uczestników otrzymał piernikowe serce z logiem święta niebieskiej niezapominajki, które sponsorowała firma Antex II Michał Hudaszek z Lubyczy Krolewskiej. Kolejny raz liczną grupę mimo swej niepełnosprawności reprezentowali wychowankowie OREW z Jarosławia maszerując pieszo i jadąc na wózkach inwalidzkich.
            Był to niezapomniany rajd którego komandorem ponownie był doświadczony przewodnik, działacz turystyczny, ratownik GOPR – Jacek Hołub. Kierownictwo logistyczne nad imprezą objął kol Krzysiek Bałanda a szefostwo w kuchni polowej grilijąc kiełbaski i kiszkę kol. Wiesiu Matrejek ze swoim kuchcikiem Waldkiem Babulą. Koledzy Weterani Turystyki Gorskiej z Jarosławia jak zeszłego roku tak i teraz objęli organizacyjnie ważne funkcje. Dodatkowo jedną z grup młodzieży z Wólki Pełkińskiej przywiódł miłośnik święta niezapominajki Janusz Krasicki. 
Profesjonalna obsługa i wzorowa organizacja masowej imprezy dla młodzieży oceniona została na „5”. Zostańcie naszą niezapominajką Jacku, Wieśku, Waldku, Janku i Krzyśku ! do zobaczenia za rok! -słychać było do późnych godzin popołudniowych w okolicznych lasach.



Posłuchaj piosenki o niezapominajce:


czwartek, 17 maja 2012

Pozdrowienia z Dubaju

الإمارات العربيّة المتّحدة


Najserdeczniejsze pozdrowienia z  Dubaju 
dla WALterowców i Platerówek 
oraz wszystkich Weteranów TG z Jarosłaiwa
Antoś Kuryło          






Życzenia urodzinowe dla Macieja Machały




24-go maja obchodzi urodziny nasz kolega
Maciek Machała



Wszystko, co było Twoim marzeniem..
co jest i będzie w przyszłości,
niech nie mija z cichym westchnieniem
lecz się spełni w całości.
Wszystko, co piękne i upragnione
niech będzie w Twoim życiu spełnione!
WETERANI TURYSTYKI GÓRSKIEJ z JAROSŁAWIA

niedziela, 13 maja 2012

Życzenia urodzinowe dla Janusza Krasickiego


20-go maja obchodzi urodziny nasz kolega
Janusz Krasicki


 


Janusz, my Weterani TG życzymy Ci,
zdrowia, szczęścia,
pomyślności, marzeń spełnienia,
ewentualnie złotej rybki złowienia,
która spełni Twoje wszystkie życzenia!

 

sobota, 28 kwietnia 2012

Lecie naszej Bożenki



Bożenko!

Z okazji okrągłej cyfry jubileuszu, wszelkiej dobroci od ludzi, realizacji planów, błogosławieństwa Bożego na dalszą część wieku XXI, miłości, radości, pomyślności, zdrowia, szczęścia, pokoju, na każdy dzień życia,
    życzą oddani przyjaciele na których zawsze możesz liczy.
Tuczempy Zajazd Polonez 28 kwietnia 2012  




niedziela, 22 kwietnia 2012

Życzenia urodzinowe dla Adama Przewrockiego



29-go kwietnia obchodzi urodziny nasz kolega
Adam Przewrocki



   

Adamie!!! my Weterani TG życzymy Ci,
abyś nigdy nie zbaczał ze swojej drogi,
którą wybrałaś w wędrówce życia,
choćby Ci ciernie raniły nogi
a cel wydawał się nie do zdobycia!
Adamie!!! 100 lat!!!