wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

niedziela, 13 maja 2012

Życzenia urodzinowe dla Janusza Krasickiego


20-go maja obchodzi urodziny nasz kolega
Janusz Krasicki


 


Janusz, my Weterani TG życzymy Ci,
zdrowia, szczęścia,
pomyślności, marzeń spełnienia,
ewentualnie złotej rybki złowienia,
która spełni Twoje wszystkie życzenia!

 


Urodzeni 20-go maja
Autor: Jan Starża Dzierżbicki
Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży - Dzierżbickiego
"Pod jaką gwiazdą urodziłeś się - horoskopy na każdy dzień roku"
Warszawa 1938 r.Kto urodził się dnia 20 maja

Towarzyski, wesoły, wierny - może odnieść zwycięstwo nad swymi wrogami.

Jest to człowiek ostrożnie torujący sobie drogę w życiu - ale ta ostrożność łączy się z głęboką pewnością, że jest doskonale zabezpieczony przed wszelkimi życiowymi niespodziankami. Mimo swą przezorność i ostrożność - wykazuje ducha nieustraszonego i bohaterskiego, gdyż w gruncie rzeczy jest to natura wojownicza, dążąca do zwycięstwa.
Umysł jego bardzo bystry i przenikliwy - pozwoli mu zwyciężyć wrogów i unieszkodliwić ich intrygi. Okazuje ostrożność w obronie i odwagę w atakowaniu - co pozwoli mu pokonać opozycję.
Posiada wielkie zdolności organizacyjne - przy czym jednak może przejawiać tendencje zbyt radykalne. Nie powinien zagłębiać się zbytnio w szczegółach, aby nie tracić z oczu całokształtu.
W miłości jest to człowiek bardzo sympatyczny, znoszacy bez szemrania przykrości ze strony osób kochanych. Zdolny do poświęcenia się i całkowitego oddania - nie zawsze jednak dochowuje wierności. Nie jest to jednak niewierność aktywna lecz raczej bierna, spowodowana wrażliwością, zmysłowością i silnym podleganiem wpływowi osób płci odmiennej. Zwłaszcza kobiety nie potrafią się oprzeć swym admiratorom. Pod tym względem wychowawcy powinni zwracać uwagę na młode panienki, urodzone w tym dniu.
Choroby. Siła życiowa takiego człowieka niezbyt jest wielka, a organizm bardzo wrażliwy - zwłaszcza na choroby zaraźliwe. W kierunku tym należy zachować dużą ostrożność. Gdy podlega chorobom - są to najczęściej jakieś niedyspozycje nerwowe, słabość kiszek - ewentualnie niedomagania płucne. Powinien wystrzegać się zaziębień przez stopy, do czego może okazywać skłonność.
Niechaj unika stosowania lekarstw o silnym działaniu, których wpływ na jego wrażliwym organizmie odbija się zbyt silnie i wytrąca go z równowagi. Zwłaszcza wpływ wszelkich środków narkotycznych może bardzo ujemnie odbić się na funkcjach organizmu i wywołać zaburzenia jak również i szkodliwe przyzwyczajenia i późniejsze nałogi.
Jest to człowiek życzliwie usposobiony dla swego otoczenia, a zwłaszcza osób niżej stojących na drabinie życiowej, co przejawia się przede wszystkim w jego stosunku do podwładnych i służby. Potrafi on ocenić w całej pełni ich poświęcenie się i wierność, a nawet w stosunku do nich jest nieraz zbyt pobłażliwy i tolerancyjny.

5 komentarzy:

 1. A mnie najbardziej podobają się te dwie cechy, opisujące postać Jaśka;

  1. Ta i owszem, "Posiada wielkie zdolności organizacyjne" - fakt!!! Nawet nad ranem potrafi coś zorganizować!!!
  2. Ta, wręcz odwrotnie "Niechaj unika stosowania lekarstw o silnym działaniu" - a jak to już zorganizuje, to nie tylko sam zastosuje, ale i innym w cierpieniu ulży!

  Jasiu, wszystkiego najlepszego - również w przerwie między rajdami.

  OdpowiedzUsuń
 2. 100 lat !!! 100 lat !!! 100 lat !!! 100 lat !!! Niech żyje, żyje nam !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. owszem Jasiu wszystkiego najlepszego zdrówka i obyś zawsze był sobą życzę Ci ale Zuzy do Pełkin nie dam... tak wiesio

  OdpowiedzUsuń