W sobotę 19 grudnia
2015 r. po raz XV udamy się do
Betlejem by nocnym przejściem zanieść Betlejemski ogień tym, którzy na niego
czekają. Mimo, że miała być to
jednorazowa impreza dla wąskiej grupy turystów z Jarosławia, przez 14 jej
edycji urosła do rangi regionalnej, a my jej uczestnicy świadomie promowaliśmy
nasze podkarpackie Betlejem. Każdy z Was powołany przez Osła w sposób
profesionalny odegrał swoją rolę, która zapisana została złotymi zgłoskami w
rajdzie „Z Betlejem do Betlejem”. Za
to serdecznie dziękuję.
Dziś po 14 latach wracam pamięcią do każdej z jej edycji jak
i szanownych aktorów, którzy zmagali się z wiatrem, śniegiem, deszczem, nocą i
przestrzenią, którą trzeba było pokonać idąc przez lasy i pola, bo na naszą
wesołą grupę cierpliwie czekano. Bo składy przedziwnej grupy jarosławskich
turystów/kolędników idących porą nocną do Betlejem corocznie się zwiększały
osiągając ogólną liczbę 108 uczestników-dorosłych i dzieci.
W okresie 14 lat w gronie niosących Betlejemski Ogień znaleźli się ludzie różnych
zawodów, pasji, profesji, przymalezności politycznej, wielcy i mali tego
świata, biedni i bogaci, którym przyświecało kilka celów:
-primo: zaniesienie świętego ognia mieszkańcom Betlejem,
-sekundo: dobrze się bawić w tę jedną szczególną noc w
gronie wesołej grupy kolędniczej,
-tercjo: utrzymać zwyczaj kolędowania, tak bardzo upadający
we współczesnym świecie.
Ośmielam
się zatem zaprosić ciepło kol. i kol. którzy pojawili się na drodze do Betlejem
by wspólną XV edycją rajdu uczcić skromy jubileusz.
Plan
przejścia:
-15.00 zbiórka
uczestników na parkingu bloku nr 12 osiedle K. Pułaskiego w Jarosławiu
-15.30 przyjęcie Betlejemskiego
Światełka Pokoju w Komendzie Hufca ZHP ul. Sienkiewicza.
-15.45 przejazd
do Pawłosiowa - przejście piesze, pierwszą marszrutą (z 2000 r.) przez las Pawłosiowski),
droga technologiczną aurostrady i przez Mokrą na Zmyślówkę (wspólne kolędowanie
z mieszkańcami przy ognisku),
-17.00 przejście drogami
dojazdowymi do przysiółka Rudołowic - Betlejem,
-18.00 przekazanie
Światełka Betlejemskiego mieszkańcom wsi oraz zaproszonym gościom, dzielenie
się opłatkiem, wspólne kolędowanie (prowadzenie-Stowarzyszenie Miłośników
Historii i Tradycji
z Rudołowic,
-21.00 przejazd
do Jarosławia
Zatem,
wzorem lat ubiegłych proszę o odpowiednią charakteryzację swej osoby i strój
dostosowany do epoki biblijnej czy mody kolędniczej. Zabranie lamp naftowych, drobnych
prezentów i słodyczy dla dzieci. Upraszam o kontakt tych, co deklarowali
przekazanie środków spożywczych, które przekazane zostaną przed imprezą
mieszkańcom Zmyślówki oraz organizatorom w Betlejem. Każdy z uczestników zostanie
ubezpieczony, po nadesłaniu swego zgłoszenia na adres email jacekgopr@o2.pl lub telefonicznie nr 50223347 podając dodatkowo pesel i
adres zamieszkania. Wpisowe wynosi 30
zł. Zapraszam do odwiedzenie strony internetowej http://wtg.gtw.pl/
lub http://rudolowice.net/
Jacek Marian Hołub
CZYTAJ WIĘCEJ (kliknij)