wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

niedziela, 13 grudnia 2015

W góry w góry miły bracie tam… Sławsko (Ukraina)
W góry w góry miły bracie tam….
         Za kilkanaście dni święta. Przygotowania ruszyły w naszych domach pełną parą. Korzystając z zamieszania domowego, parę dni adwentu spędziliśmy z dala od domu w pięknych ukraińskich górach, leżących na grani Karpat. Tym razem szczytem naszych marzeń stał się przepiękny Trościan 1235 m n.p.m.
Szybki dojazd marszrutką i elektriczką przez Lwów i Stryj, znaleźliśmy się w przepięknym Sławsku nad rzeką Opór. Wyjazd krzesłem na świętą górę ukraińskich a wcześniej polskich narciarzy, sprawił że znaleźliśmy w świecie białego szaleństwa i mocnej mgły. Za to gościnność ukraińskich gestorów nie do pozazdroszczenia. Luz totalny, alkohol przedni, długie Polków i Ukraińców rozmowy, świetna atmosfera i smak regionalnych potraw to sedno naszej ekskursi.
         Trzy dni pobytu na gościnnej ukraińskiej ziemi sprawił że znaleźliśmy czas na zwiedzanie miasta, średniowiecznego zamku jak i przepięknych skał narzutowych w Bubniszczach. Czas spędzony w Beskidach Skolskich nie był czasem straconym. Dzięki serdeczne mym wspaniałym jak zawsze aktywnym kolegom: Jacusiowi B. Krzysztofowi B. bez których nie zaśpiewał bym pieśni
W góry w góry miły bracie tam przygoda czeka na cię

Jacek Marian Hołub 


1 komentarz:

  1. GRATULUJĘ - także byłem 15-18.12.2015 na Ukrainie z "misją charytatywną"-paczkami. Zapraszam na BAJKAŁ-Syberia 2016 Krzysztof.

    OdpowiedzUsuń