wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

wtorek, 11 grudnia 2012

zaproszenie - SYLWESTER 2012/2013


MIEJSCE tej wspaniałej zabawy:
ROD "Słoneczna" 
ROZPOCZĘCIE BALU:
31.12.1012 r. o godz. 19,00 i do póki będzie to miało sens

OBOWIĄZKOWY STRÓJ:
  • PANOWI - spodnie w kratę, koszula z wyłogami na to sweter
  • PANIE - spódnica, ciepłe barchany, bluzka z wyłogami i na to sweterek.

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
  • 3 ciepłe posiłki
  • napoje
  • lampkę szampan

ZE WZGLĘDU NA SPECYFIKĘ LOKALU należy ze sobą zabrać:
  • przekąski
  • jakieś sałatki
  • talerzyki, sztućce, szklankę i kieliszek
  • "czasoumilacze" (alkohol) we własnym zakresie

OSTATECZNY TERMIN zapisów i wpłaty
15 grudzień 2012 r.
 
UWAGA!!! ograniczona liczba miejsc
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany poszczególnych punktów programu
ZAPISY i kontakt:
Krystyna Kapera – tel.
Wiesław Matrejek – tel. 606 395 945

piątek, 30 listopada 2012

Życzenia urodzinowe dla Mariusza Szumińskiego

 2-go grudnia obchodzi urodziny
Mariusz Szumiński


Mariusz ,
zbliża się wielki dzień Twojego święta
i Grupa o Tobie pamięta
więc z okazji kolejnych Urodzin
składam Ci moc życzeń:
uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych
i uśmiechu wesołego i wszystkiego,
wszystkiego najlepszego!




czwartek, 29 listopada 2012

Życzenia urodzinowe dla Adama Morycza


1-go grudnia obchodzi urodziny
Adam Morycz



Adamie z okazji urodzin "Miłośnicy Gór" składam Ci moc życzeń:
 uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości,
 przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych
 i uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!



sobota, 24 listopada 2012

Zabawa Andrzejkowa w stylu Halloween




„Jak ktoś nie wie jaka jest różnica pomiędzy wróżką a czarownicą? 
– to informuję, że jest to różnica około 40-stu lat.”


Andrzejki to ostatnia szansa na organizowanie hucznej imprezy i zabawy przed adwentem.
        24 listopada w wspaniałej sali ROD „Słoneczne” w Jarosławia spotkali się Weterani TGzJ oraz miłośnicy turystyki na zabawie Andrzejkowej w stylu Halloween.
Zabawa zaczęła się o godz.17.00. Początkowo ze względu na temperaturę w „Sali Balowej” i pierwsze takty muzyki było trochę „dziwnie”. (tak ponoć jest na każdej imprezie:)). Jednak czas, chęć zabawy, pozytywne nastawienie naszych gości spowodowało naprawdę spontaniczną zabawę. Nie zabrakło „węży”, chóralnych śpiewów czy przeróżnych tańców. W trakcie zabawy odbyły się wróżby Andrzejkowe, były też ciasteczka z wróżbami. Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko.
Około drugiej w nocy zakończyła się impreza, jednak najbardziej wytrwali nie bardzo chcieli wychodzić.

niedziela, 18 listopada 2012

Droga św. Jakuba - Hiszpania



Buon Camino(Dobrej Drogi)

         Te słowa, rozpoczęły kilkudniową wędrówkę tym razem po Hiszpanii naszego „Jakuba” z Jarosławia czyli Jacka Hołuba. Zaplanował i zrealizował. Wraz z sympatycznymi kuzynami (Łukaszem i Franciszkiem oraz p. Jerzym) zarażeni pozytywnie chorobą św. Jakuba w dniach 3 - 10 października br. przebyli jako nieliczni Polacy o tej porze roku Camino Ingles, czyli Droga Angielska. Zaczyna się w hiszpańskim Ferrol nad Oceanem Atlantyckim i biegnie do samego Santiago de Compostela.
 
         Jacek często wspominał że Droga św. Jakuba jest Jego drogą życia, stąd dotarcie do grobu świętego Apostoła było wyjątkowym wydarzeniem bo w 30 rocznicę Aktu Europejskiego wygłoszonego przez Jana PawłaII. 
Po zwiedzeniu Madrytu (stadion Bernabeu Realu Madryt, Puerta de Sol czy katedry  Santa Maria de Almudena) następnie A Coruny z wieżą Herkulesa wpisaną na listę UNESCO) przez cztery dni pielgrzymował camino do Santiago de Compostella. Kąpiel w Oceanie Atlantyckim na przylądku Muxia, pobyt na końcu świata w Fisterra to cześć atrakcji pobytu w gorącej Hiszpanii.
Resztę dopowie niebawem na prezentacji Camino Ingles na którą mamy wszyscy zaproszenie.
….Z pewnością za rok powrócę znów na camino bo Camino to Droga, która nie ma końca. Mam nadzieję że spotkam na niej kolegów z WTG
                                                                                         Buon Camino



  
Relacja okazji XXX - lecia ogłoszenia Aktu Europejskiego na której również Jacek był:
 


czwartek, 1 listopada 2012

Życzenia urodzinowe dla Marka Mochonia

6-go listopada obchodzi urodziny
Marek Mochoń


ZDROWIA...
...życzymy dziś Tobie,
okazja taka nie co dzień się zdarza,
aby wyrazić słowami,
co serce w ciszy co dzień powtarza.
SZCZĘŚCIA...
...życzymy Ci również
takiego, jak Ty sama pragniesz,
bo dobrze, gdy będzie przy Tobie,
a Ty - czym ono jest - odgadniesz.
STU LAT...
... w miłości i zdrowiu,
niech towarzyszy Ci szczęście.
Twój bagaż życiowy - mądrość-
przykładem dla innych niech będzie.
SPEŁNIENIA MARZEŃ...
... najskrytszych,
niech będą realne i jasne.
Marzenia spełniają się często,
niech spełnią się też Twoje własne.
RADOŚCI...
... też życzymy Ci tyle,
by Twoją twarz uśmiech zdobił.
A jeśli się czasem zasmucisz,
to tylko na krótką chwilę.
WYTRWAŁOŚCI...
...życzymy Ci także,
w realizacji pragnień i celów.
Cierpliwą bądź i odważną,
by rzeczy dokonać wielu.

Jeszcze raz wszystkiego naj naj ;


sobota, 20 października 2012

Medal "Polskiej Niezapominajki" dla Jacka Hołuba




          Na XIV Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach 20 października został wręczony Jackowi Hołubowi Medal Polskiej Niezapominajki w kategorii „Edukacja przyrodnicza i środowiskowa”



     

Na uroczystości wręczenia medalu Jackowi oczywiście towarzyszyli nasi koledzy i koleżanki.
Oto relacja z wyjazdu:




niedziela, 7 października 2012

Grzybobranie




A więc Weterani Turystyki…

Do lasów Mości Panowie...
Do lasów Urocze Panie...
Kosze, Koszyki, Koszyczki
Rozpocząć czas GRZYBOBRANIE!!!






piątek, 5 października 2012

Życzenia urodzinowe dla Edwarda Rusinka






10-go października obchodzi urodziny
Edward Rusinek




W dniu urodzin, oprócz życzeń jakie
zwykle składają ludzie:
zdrowia, szczęścia, pomyślności
- życzymy Ci, abyś miał jak najwięcej
dni w życiu, w których powiesz:
jestem szczęśliwy!!!




sobota, 29 września 2012

Pożegnanie lata w "Babulówce"



29 września dzięki gościnności Państwa Babuli w ich uroczej „Babulówce” w Woli Węgierskiej* zorganizowaliśmy coroczne pożegnalne ognisko. Żegnaliśmy lato a zarazem powitaliśmy sezon jesienny. Nie jest to zgodne z naszym statusem, ponieważ postanowiliśmy kiedyś, że nie będziemy łączyć imprez. Powinno być „Pożegnanie lata” (jedna impreza) i „Powitanie jesieni” (druga).

Zacznijmy od początku.
Po przyjeździe do „Babulówki” pod przewodnictwem Kasi (tubylczyni) i psa Horusa udaliśmy się w przepiękny pobliski las Podgórza Dynowskiego na grzyby. Ile tam było grzybów? Naprawdę prawdziwy wysyp, – z czego, jadalnych było najmniej ;). Po przejściu kilku kilometrów pięknymi zagajnikami, przy zaczynających czerwienić się drzewach liściastych, oczywiście z grzybami wróciliśmy w miejsce przygotowanej biesiady.
Dojechali spóźnialscy, którzy pomogli gospodarzom suto nakryć i przygotować stoły.
Przy akompaniamencie gitary naszego serdecznego przyjaciela Andrzeja Nahorniaka, Krysia „Czoperka” wszystkich porywała do śpiewu piosenek turystycznych i biesiadnych. Maciuś z mobilnego projektora na zawieszonym prześcieradle wyświetlał zdjęcia i filmy z naszych imprez i wyjazdów w teren. Zabawa była przednia.
Kiełbaski zostały równomiernie ułożone na ruszcie, piekły się też ziemniaki, które wybornie smakowały z masłem i solą. Nie zabrakło szarlotki, amoniaczków i przepysznego sernika. Można było też napić się wyśmienitych trunków.
Miłym zaskoczeniem było, że nasze dziewczyny pamiętały o „Dniu Chłopaka” i w związku z tym świętem uraczyły nas przecudnymi a jak praktycznymi prezentami. Nie mogę napisać, co było w prezencie ze względu na cezurę (wytną) jedynie mogę powiedzieć, że wiatraczki są super.
I tak pożegnaliśmy lato w sobotę piękną pogodą a obudziliśmy się w deszczu…

* Wola Węgierska – wieś w województwie podkarpackim, w powiecie jarosławskim, w gminie Roźwienica.