wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

poniedziałek, 11 czerwca 2012

"Helusz i okolice" autor Jacek Hołub


"Helusz i okolice" to kolejny przewodnik turystyczny autorstwa naszego kolegi Jacka Hołuba. Przewodnik jest wyjątkową pozycją wydawniczą z dziedziny turystycznej gdyż opisuje …miejsce, gdzie Bóg wybrał Helusz na spotkanie ludzi… bo w Heluszu k.Pruchnika w przepięknie położonym Ośrodku Rekreacyjno-Sportowo-Szkoleniowym „Rodzina Kolpinga” corocznie odbywają się spotkania kilku tysięcy niepełnosprawnych w ramach pikniku  charytatywnego "Z bliźnim na majówkę" W tym roku odbyło to się 26 maja w ostatnią sobotę miesiąca.


            

      Nowy przewodnik jest już piątym z kolei przewodnikiem , autorstwa Jacka a jego promocja odbyła się podczas tegorocznego pikniku na Heluszu. Gośćmi specjalnymi byli ks. Abp Józef Michalik, Wojewoda i Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta powiatu Jarosławskiego, Burmistrze miasta Pruchnika i Jarosławia, goście z Serbii i kilka tysięcy niepełnosprawnych z całego województwa. Przewodnik w ramach promocji był wydawany bezpłatnie obecnie do kupienia na terenie ośrodka. 

   


     

             Laudację autora i prezentację przewodnika przeprowadził JM rektor PWSTE w Jarosławiu prof. Wacław Wierzbieniec wraz z ks. Prałatem Andrzejem Surowcem proboszczem parafii Chrystusa Króla w Jarosławiu i gospodarzem ośrodka. Przewodnik 80 stronicowy wydała Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno Ekonomiczna z Jarosławia w nakładzie 1000 sztuk w twardej okładce z dużą ilością fotografii i historycznych i turystycznych informacji. Warto zaznaczyć że Jacek jest studentem III rocznika PWSTE w Jarosławiu o specjalności Turystyka i Rekreacja i w tym miesiącu broni pracę licencyjną z tematu …Wypadki śmiertelne, determinanty, profilaktyka zapobiegania wypadkom w górach na przykładzie Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Jacek dedykuje ją …wszystkim ofiarom gór i ratownikom niosącym im pomoc…

         Gratulujemy Jackowi Hołubowi i zachęcamy pozostałych kolegów do podobnych osiągnięć w temacie.
  

poniedziałek, 4 czerwca 2012

Życzenia urodzinowe dla Wiesława Wojtyny

8-go czerwca obchodzi urodziny nasz kolega
Wiesław Wojtyna


Wiesławie!!!
Życzymy Ci, abyś w tym odwróconym, pokręconym świecie potrafił odnajdywać pewny grunt pod stopami.
Abyś zawsze wiedział po co i dla kogo warto żyć i o co walczyć.
Abyś kochał i był kochanym.
Życzymy Ci marzeń wielkich i odważnych i odwagi by je spełniać.
Aby to o czym tak marzysz się spełniło, a to co tak kochasz, aby Twoje było.
Żyj tak, aby każdy kolejny dzień, był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.
Próbuj życia i układaj je w swój własny sposób.
Żyj najpiękniej jak umiesz- po swojemu.
Spełniaj się!
Żyj mądrze i dokonuj odważnych wyborów.
Idź przez życie z odwagą w sercu, otoczony ludźmi, których kochasz... :*



Zagłosuj na drzewo z podkarpackich lasów!!!


Szanowni Państwo, 

         Zwracam się z gorącą prośbą o rozpropagowanie głosowania na Drzewo Roku 2012 - jedynym kandydatem z Podkarpacia jest Dąb Aleksander z Krościenka Wyżnego. Podkarpacie to duży region i dużo tu drzew, ale kandydat w tym roku jest tylko jeden  - Aleksander.
       Pozostaję z nadzieją, że Państwa wsparcie medialne pozwoli dębowi Fredry wyjść na prowadzenie w plebiscycie!!!
       Łączę wyrazy szacunku, sympatii i pozdrowienia.

                                                                                               Edward Marszałek

                                                                                                                            
Jak zagłosować?:
1.      kliknij na powyższy link
2.      następnie znajdź miniaturkę z napisem „Dąb Aleksander”
3.      ukaże się zdjęcie i opis dębu
4.      w prawym dolnym rogu zdjęcia dębu jest ikonka „głosuj”, kliknij na nią
5.      wyskoczy komunikat „czy chcesz zagłosować – przyciśnij „TAK
6.      w kolejnym oknie należy wpisać swój adres e-mail i przyciśnij „wyślij
7.      to jeszcze nie koniec – na podany e-mail zostanie wysłany link, który trzeba zatwierdzić.



wtorek, 29 maja 2012

Pozdrowienia z Moskwy

herb Moskwy

Mariusz Gilarski

Witam Wszystkich WALterowców i ich Piękne Platerówki!

        Pewno jak wiecie jestem do  29.06 jestem w Moskwie w przedstawicielstwie PGNiG.
Dla nas, WALterowców Moskwa to główne centrum dowodzenia.
       Mam tu taki  rytm życia: u nas jest +2 godziny (różnica w czasie), więc wstaje ok. godz. 7-8, śniadanie, godzina pracy w przedstawicielstwie, następnie 6 godzin języka z lektorką, po 15 obiad, godzinka na sprawy zawodowe, odrobienie zadań domowych, czas wolny do kolacji. Zwiedzamy cos, i tak leci, jest ciekawie. Walczę ostro z gramatyka i pisownią rosyjskiego... Lektorat mamy z panią z uniwerku moskiewskiego i tam mam egzaminy /5 części /. Uniwerek to budynek jak nasz Pałac Kultury a jest tu takich 7. Egzamin trwa 2 dni... na Uniwersytecie Moskiewskim im, Łomonosowa
        Pobyt tu to bardzo dobry pomysł na poznanie języka i mentalności Rosjan, a to ciekawy naród i bardzo ciekawi ludzie. Poznanie ich mentalność i zdobycie ich zaufania to bardzo ważna rzecz! A i nie jest łatwo, zdrowia kosztuje dużo!

W naszym WALterowskim języku będzie tak: 

Я приветствую Всех Вальтэровцув и их красивое Плятэрувки !

        Наверно как Знаете я в  29.06, я в Москве в представительстве ПГНиГ.
Для нас, это Вальтэровцув Москва главный центр начальства.
        У меня есть сюда такой  ритм жизни : У нас + 2 часа, встаёт окей 7-8, завтрак, час работы в представительстве, затем 6 часов языка с лектором, после 15 обед, часок на профессиональные дела, отработка домашних заданий, свободное время в ужин: Мы посещаем цос, и так летим интересно, я только борюсь из грамматиста и правописанием русского...Занятия по иностранному языку мы имеем с вами из московского университета и там экзамены / 5 части / университет это здание как наш дворецкультуры./ Сюда таких 7 / экзамен длится 2 дней...В университете Московским им, Ломоносова
      Пребывание сюда это БД мысль на познание языка и ментальности Русских, а это интересный Народ и очень интересные люди, познание их ментальность и завоевание их доверия это очень важная вещь! А и не лёгкая, здоровья стоит много !

Я приветствую сердечно Вальтэровцув из Москвы ,

                                                                                                         Мариуш!



to wszystko kiedyś będzie nasze...



niedziela, 27 maja 2012

Życzenia urodzinowe dla Adama Huka



3-go czerwca obchodzi urodziny nasz kolega
Adam Huk


My Weterani TG życzymy Ci Adamie:
Szczęścia, tak wielkiego jak ogrom nieba.
Słońca, które pomimo zła i okrucieństwa tego świata, dzień 
po dniu wstaje i obdarza nas ciepłem swoich promieni.
Dużo wzlotów i szaleństw.
Dobrych, mądrych i oddanych przyjaciół.
Cudownych uczuć, które zawsze trafiają w odpowiednie 
miejsce i do odpowiednich ludzi.
Wytrwałości, by każdy dzień był lepszy od poprzedniego.
Oraz aby nieosiągalne cele stały sie zdobyczami codzienności.
I jeszcze jedno: abyś miłość czerpał z nieskończonego źródła!

piątek, 18 maja 2012

II Święto Polskiej Niezapominajki Ziemi Jarosławskiej


Zostańcie naszą niezapominajką !!!

            Tak głośno skandowała młodzież zgromadzona na Rynku Pruchnika 18 maja 2012 r. w ramach II Rajdu Pieszego Święta Polskiej Niezapominajki w powiecie Jarosławskim. Impreza organizowana po raz drugi przez Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek zgromadziła ponad 300 uczestników szkół podstawowych i średnich z powiatu jarosławskiego. W rozpoczęciu rajdu wzięli udział włodarze miasta burmistrz Wacław Szkoła i Stanisław Kłopot oraz zaproszeni goście: poseł RP Tomasz Kulesza, przedstawiciele Nadleśnictwa Kańczuga, nauczyciele i opiekunowie młodzieży. Minutą milczenia i zadumy uczczono tragiczną śmierć oddanego organizacji rajdu niezapominajkowego śp. Zdzisława Lwa, który zmarł kilka dni wcześniej.
            Punktualnie o 10.00 dzieci i młodzież pod przewodnictwem leśników i przewodników turystycznych kilkoma trasami  (piesza, konna i rowerowa)  rozpoczęła  wędrówkę po ziemi pruchnickiej do Ośrodka Rodziny Kolpinga w Heluszu,  gdzie odbył się hepenig, prezentacja szkół, pokaz jazdy konnej w wykonaniu SMK Arabian z Wygarek. Każdy z uczestników otrzymał piernikowe serce z logiem święta niebieskiej niezapominajki, które sponsorowała firma Antex II Michał Hudaszek z Lubyczy Krolewskiej. Kolejny raz liczną grupę mimo swej niepełnosprawności reprezentowali wychowankowie OREW z Jarosławia maszerując pieszo i jadąc na wózkach inwalidzkich.
            Był to niezapomniany rajd którego komandorem ponownie był doświadczony przewodnik, działacz turystyczny, ratownik GOPR – Jacek Hołub. Kierownictwo logistyczne nad imprezą objął kol Krzysiek Bałanda a szefostwo w kuchni polowej grilijąc kiełbaski i kiszkę kol. Wiesiu Matrejek ze swoim kuchcikiem Waldkiem Babulą. Koledzy Weterani Turystyki Gorskiej z Jarosławia jak zeszłego roku tak i teraz objęli organizacyjnie ważne funkcje. Dodatkowo jedną z grup młodzieży z Wólki Pełkińskiej przywiódł miłośnik święta niezapominajki Janusz Krasicki. 
Profesjonalna obsługa i wzorowa organizacja masowej imprezy dla młodzieży oceniona została na „5”. Zostańcie naszą niezapominajką Jacku, Wieśku, Waldku, Janku i Krzyśku ! do zobaczenia za rok! -słychać było do późnych godzin popołudniowych w okolicznych lasach.



Posłuchaj piosenki o niezapominajce:


czwartek, 17 maja 2012

Pozdrowienia z Dubaju

الإمارات العربيّة المتّحدة


Najserdeczniejsze pozdrowienia z  Dubaju 
dla WALterowców i Platerówek 
oraz wszystkich Weteranów TG z Jarosłaiwa
Antoś Kuryło          






Życzenia urodzinowe dla Macieja Machały




24-go maja obchodzi urodziny nasz kolega
Maciek Machała



Wszystko, co było Twoim marzeniem..
co jest i będzie w przyszłości,
niech nie mija z cichym westchnieniem
lecz się spełni w całości.
Wszystko, co piękne i upragnione
niech będzie w Twoim życiu spełnione!
WETERANI TURYSTYKI GÓRSKIEJ z JAROSŁAWIA

niedziela, 13 maja 2012

Życzenia urodzinowe dla Janusza Krasickiego


20-go maja obchodzi urodziny nasz kolega
Janusz Krasicki


 


Janusz, my Weterani TG życzymy Ci,
zdrowia, szczęścia,
pomyślności, marzeń spełnienia,
ewentualnie złotej rybki złowienia,
która spełni Twoje wszystkie życzenia!