wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

piątek, 1 grudnia 2017

W drodze do Kosowa huculskiego…

W ramach corocznych wyjazdowych posiedzeń „sztabu” dla przedyskutowania istotnych kwestii organizacji  „WALtera 2018” a przy okazji odpoczynku za granicami naszego kraju koledzy: Jacuś Bis, Wiesław Matrejek, Krzsztof Bałanda i piszący te słowa Jacak Marian Hołub, wybrali miejsce spotkania w miejscowości Schodnica (ukr. Східниця) na terenie Ukrainy. Wybór miejsca podyktowany był swoistym mikroklimatem panującym w tej miejscowości i obecnością „na oddychu” członka Komisji Kultury kol. Romana Małek. Kilkugodzinne obrady w Pensjonacie/sanatorium "Зеленый Бор" Сходница były bardzo owocne i konstruktywne. Atmosfera bardzo miła a kuchnia ukraińska nader gościnna.
Członkowie „sztabu”- obdarowani zostali przez Romana Małka  - „kuracjusza” tego pensjonatu świeżymi wędlinami i ukraińskimi napojami na dalszą drogę przez teren Ukrainy do Kosowa  huculskiego  k/Kołomyi gdzie zaplanowano drugą cześć wyjazdowego posiedzenia.
Członkowie „sztabu” zachęcają członków WTG z Jarosławia do pobytu w sanatorium w Schodnicy celem nabrania sił witalnych na dalsze lata życia.

opracował: Jacek Marian Hołub
zdjęcia: Jacek BisBrak komentarzy:

Prześlij komentarz