wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

poniedziałek, 31 grudnia 2012

SYLWESTER 2012/2013





Sylwester odbył się w szampańskiej atmosferze i w przytulnym miejscu ROD "Słoneczna" w Jarosławiu . Tańców nie było końca , a to dzięki oprawie muzycznej DJ WIECZYSŁAWA.
Stoły uginały się od jadła i trunków co widać na zdjęciach .
Kto nie był niech żałuję :-)




WIĘCEJ ZDJĘĆ (kliknij)


sobota, 22 grudnia 2012

Z Betlejem do Betlejem po raz XII





Jest w Polsce wieś Betlejem. A tam szopka. A nad szopką gwiazda...

Już po raz dwunasty w historii, 22 grudnia Weterani Turystyki Górskiej jako kolędnicy przeszli kilkanaście kilometrów z Cieszacina Wielkiego niedaleko Jarosławia przez Mokrą i Zmysłówkę do Betlejem koło Rudołowic niosąc Betlejemskie Światełko Pokoju. Ogień Betlejemski grupa entuzjastów turystyki i tradycji świątecznej przyjęła w  Jarosławskiej Komendzie Hufca ZHP od tamtejszych harcerzy.
Po raz XII spotkali  się z mieszkańcami  wsi by wspólnie czytać Ewangelię, dzielić się opłatkiem, pokolędować Bożej Dziecinie i oczywiście składać sobie życzenia. Pod przebraniami w rekonstrukcji „Szopki Bożonarodzeniowej” wystąpiły osoby biblijne: Maryja, Józef, aniołowie, pasterze, diabły, śmierć, wół, trzej królowie, oraz grupa kolędników. Co roku kolędnicy jak i przynoszone Betlejemskie Światło Pokoju, goście podejmowani są przez mieszkańców przysiółka tradycyjną wieczerzą wigilijną.




GAZETY PISAŁY:

 Pieszo do Betlejem (kliknij)


czwartek, 20 grudnia 2012

Życzenia Świąteczne



Życzymy wszystkim, dużo zdrowia i wszystkiego dobrego,
Życzenia, które składam to życzenia najszczersze,
Niech te święta będą dla Was piękne i spokojne,
Niech Wam pierwsza gwiazdka pięknie świeci.
Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia




poniedziałek, 17 grudnia 2012

Szopka w Betlejem wybudowana

         
          Do świąt pozostało kilka dni, a w Betlejem k/Rudołowic stoi już Bożenarodzeniowa Szopka wybudowana przez Weteranów Turystyki Górskiej z Jarosławia.





 


wtorek, 11 grudnia 2012

zaproszenie - SYLWESTER 2012/2013


MIEJSCE tej wspaniałej zabawy:
ROD "Słoneczna" 
ROZPOCZĘCIE BALU:
31.12.1012 r. o godz. 19,00 i do póki będzie to miało sens

OBOWIĄZKOWY STRÓJ:
  • PANOWI - spodnie w kratę, koszula z wyłogami na to sweter
  • PANIE - spódnica, ciepłe barchany, bluzka z wyłogami i na to sweterek.

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
  • 3 ciepłe posiłki
  • napoje
  • lampkę szampan

ZE WZGLĘDU NA SPECYFIKĘ LOKALU należy ze sobą zabrać:
  • przekąski
  • jakieś sałatki
  • talerzyki, sztućce, szklankę i kieliszek
  • "czasoumilacze" (alkohol) we własnym zakresie

OSTATECZNY TERMIN zapisów i wpłaty
15 grudzień 2012 r.
 
UWAGA!!! ograniczona liczba miejsc
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany poszczególnych punktów programu
ZAPISY i kontakt:
Krystyna Kapera – tel.
Wiesław Matrejek – tel. 606 395 945

piątek, 30 listopada 2012

Życzenia urodzinowe dla Mariusza Szumińskiego

 2-go grudnia obchodzi urodziny
Mariusz Szumiński


Mariusz ,
zbliża się wielki dzień Twojego święta
i Grupa o Tobie pamięta
więc z okazji kolejnych Urodzin
składam Ci moc życzeń:
uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych
i uśmiechu wesołego i wszystkiego,
wszystkiego najlepszego!




czwartek, 29 listopada 2012

Życzenia urodzinowe dla Adama Morycza


1-go grudnia obchodzi urodziny
Adam Morycz



Adamie z okazji urodzin "Miłośnicy Gór" składam Ci moc życzeń:
 uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości,
 przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych
 i uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!



sobota, 24 listopada 2012

Zabawa Andrzejkowa w stylu Halloween




„Jak ktoś nie wie jaka jest różnica pomiędzy wróżką a czarownicą? 
– to informuję, że jest to różnica około 40-stu lat.”


Andrzejki to ostatnia szansa na organizowanie hucznej imprezy i zabawy przed adwentem.
        24 listopada w wspaniałej sali ROD „Słoneczne” w Jarosławia spotkali się Weterani TGzJ oraz miłośnicy turystyki na zabawie Andrzejkowej w stylu Halloween.
Zabawa zaczęła się o godz.17.00. Początkowo ze względu na temperaturę w „Sali Balowej” i pierwsze takty muzyki było trochę „dziwnie”. (tak ponoć jest na każdej imprezie:)). Jednak czas, chęć zabawy, pozytywne nastawienie naszych gości spowodowało naprawdę spontaniczną zabawę. Nie zabrakło „węży”, chóralnych śpiewów czy przeróżnych tańców. W trakcie zabawy odbyły się wróżby Andrzejkowe, były też ciasteczka z wróżbami. Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko.
Około drugiej w nocy zakończyła się impreza, jednak najbardziej wytrwali nie bardzo chcieli wychodzić.

niedziela, 18 listopada 2012

Droga św. Jakuba - Hiszpania



Buon Camino(Dobrej Drogi)

         Te słowa, rozpoczęły kilkudniową wędrówkę tym razem po Hiszpanii naszego „Jakuba” z Jarosławia czyli Jacka Hołuba. Zaplanował i zrealizował. Wraz z sympatycznymi kuzynami (Łukaszem i Franciszkiem oraz p. Jerzym) zarażeni pozytywnie chorobą św. Jakuba w dniach 3 - 10 października br. przebyli jako nieliczni Polacy o tej porze roku Camino Ingles, czyli Droga Angielska. Zaczyna się w hiszpańskim Ferrol nad Oceanem Atlantyckim i biegnie do samego Santiago de Compostela.
 
         Jacek często wspominał że Droga św. Jakuba jest Jego drogą życia, stąd dotarcie do grobu świętego Apostoła było wyjątkowym wydarzeniem bo w 30 rocznicę Aktu Europejskiego wygłoszonego przez Jana PawłaII. 
Po zwiedzeniu Madrytu (stadion Bernabeu Realu Madryt, Puerta de Sol czy katedry  Santa Maria de Almudena) następnie A Coruny z wieżą Herkulesa wpisaną na listę UNESCO) przez cztery dni pielgrzymował camino do Santiago de Compostella. Kąpiel w Oceanie Atlantyckim na przylądku Muxia, pobyt na końcu świata w Fisterra to cześć atrakcji pobytu w gorącej Hiszpanii.
Resztę dopowie niebawem na prezentacji Camino Ingles na którą mamy wszyscy zaproszenie.
….Z pewnością za rok powrócę znów na camino bo Camino to Droga, która nie ma końca. Mam nadzieję że spotkam na niej kolegów z WTG
                                                                                         Buon Camino



  
Relacja okazji XXX - lecia ogłoszenia Aktu Europejskiego na której również Jacek był:
 


czwartek, 1 listopada 2012

Życzenia urodzinowe dla Marka Mochonia

6-go listopada obchodzi urodziny
Marek Mochoń


ZDROWIA...
...życzymy dziś Tobie,
okazja taka nie co dzień się zdarza,
aby wyrazić słowami,
co serce w ciszy co dzień powtarza.
SZCZĘŚCIA...
...życzymy Ci również
takiego, jak Ty sama pragniesz,
bo dobrze, gdy będzie przy Tobie,
a Ty - czym ono jest - odgadniesz.
STU LAT...
... w miłości i zdrowiu,
niech towarzyszy Ci szczęście.
Twój bagaż życiowy - mądrość-
przykładem dla innych niech będzie.
SPEŁNIENIA MARZEŃ...
... najskrytszych,
niech będą realne i jasne.
Marzenia spełniają się często,
niech spełnią się też Twoje własne.
RADOŚCI...
... też życzymy Ci tyle,
by Twoją twarz uśmiech zdobił.
A jeśli się czasem zasmucisz,
to tylko na krótką chwilę.
WYTRWAŁOŚCI...
...życzymy Ci także,
w realizacji pragnień i celów.
Cierpliwą bądź i odważną,
by rzeczy dokonać wielu.

Jeszcze raz wszystkiego naj naj ;