wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

piątek, 16 grudnia 2011

Dyplom Uznania dla Wytwórni Wyrobów Cukierniczych z Jarosławia


Serdeczne podziękowanie dla Szanownych Panów 
Kamila Kuźniarowskiego i Macieja Kuźniarowskiego 
właścicieli Wytwórni Wyrobów Cukierniczych w Jarosławiu za bezinteresowne z potrzeby serca wspomaganie swoimi słodkimi i pysznymi wyrobami, wszelkich imprez organizowanych przez Weteranów Turystyki Górskiej z Jarosławia.



 W dniu 16 grudnia 2011 r. WTGzJ wręczyli DYPLOM UZNANIA Panom Kamilowi i Maciejowi Kuźniarowskim właścicielom Wytwórni Wyrobów Cukierniczych w Jarosławiu

Tym razem Panowie Kuźniarowscy przygotowali tak wspaniałe choinki piernikowe 
dla uczestników rajdu "Z Betlejem do Betlejem"

środa, 14 grudnia 2011

Audycja w Radiu Rzeszów

W audycji RR na żywo w godzinach od 10,00 do 12,00 uczestniczyli:
Bernadeta Szczypta - prowadząca program"Między Nami"
Jacek Hołub - "Osioł biblijny"
Wiesław Matrejek - "Turoń"
Adam Morycz - "Pasterz gitarzysta"
Edward Marszałek - Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
Harcerze z Makowiska.

Temat audycji: "Rajd - Z Betlejem do Betlejem"

artykuł z Radia Rzeszów (zobaczhttp://www.radio.rzeszow.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=15602:w-sobot%C4%99-rajd-z-betlejem-do-betlejem&Itemid=63

posłuchaj (kliknij na mikrofon):

sobota, 10 grudnia 2011

Już budują szopkę bożonarodzeniową

Do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, a w Betlejem k/Rudołowic już budowana jest bożenarodzeniowa szopka przez Weteranów Turystyki Górskiej z Jarosławia.

od lewej: J. Krasicki, W. Babula, W. Matrejek, K. Bałanda

poniedziałek, 5 grudnia 2011

Wystawa fotograficzna „50 lat na połoninach – Grupa Bieszczadzka GOPR 1961—2011” - Leżajsk


W dniach 5 -18 grudnia 2011w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną pn. „50 lat na połoninach – Grupa Bieszczadzka GOPR 196—2011”, przygotowaną z okazji 50-lecia istnienia Grupy Bieszczadzkiej GOPR.
Wystawa powstała z inspiracji ratowników: Roberta Kołodziejczyka i Jana Jabłkowskiego. Ważne jest to, że autorami zdjęć są sami ratownicy. Zdjęcia pochodzą z różnych okresów i stanowią zapis prawdziwych akcji oraz szkoleń – czyli tego, czym na co dzień zajmują się ratownicy w ramach służby górskiej. W połączeniu z wystawą odbędzie się promocja Monografii autorstwa Jana Jarosińskiego pt. „Błękitny krzyż na Połoninach. Monografia Grupy Bieszczadzkiej GOPR 1961-2011” Jest to opracowanie wzbogacone dużą ilością zdjęć w którym autor wnikliwie opisuje przebieg służby ratowników, którzy nieraz z narażeniem życia niosą pomoc zagubionym w górach. Mottem tej monografii są takie oto słowa: „(…) na każde wezwanie (…) udam sięw góry celem niesienia pomocy ludziom”. Wspomnienia samego autora oraz jego kolegów z GOPR-u układają się w ciekawą opowieść o życiu i pracy ratowników.
źródło: Miasto i Gmina Nowa Sarzyna http://www.nowasarzyna.eu/