wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

niedziela, 24 lutego 2013

To nieprawda, że Ciebie już nie mam...

Jacek Pajda
Dwie piękne rzeczy posiada świat! 
Miłość i Śmierć!
                                                                                                                                            Giacomo Leopardi



PRO MEMORIA…

To nie prawda że Ciebie już nie ma….
         Słowa piosenki radykalnie stwierdzają fakt braku bliskiej osoby. Nie ulega wątpliwości, że Tą osobą był dla mnie mój imiennik Jacek Pajda. Choć odszedł do Domu Ojca tak nieoczekiwanie i zdecydowanie za wcześnie, mimo walki z chorobą, to chciało by się powiedzieć dobitnie ….to że Cię Przyjacielu drogi nie ma fizycznie to tylko ból, ale za to jesteś głęboko w mym sercu obecny duchowo każdego dnia to radość.
         Niebawem kolejna rocznica Twego odejścia jak i Jacka Tomaszewskiego. Każda z nich wzbudza we mnie traumatyczne dni ze swojej osobistej walki z nowotworem, którą jednak wygrałem. Bo wszystkie Jacki to fajne chłopaki i nie da się temu zaprzeczyć a potwierdzają to samo, jeszcze żyjący: Jacek Jabłoński i Jacek Bis.
         Mimo siarczystego mrozu zjawię się w oznaczonym miejscu i godzinie, wraz ze szlachetnymi kolegami Weteranami u miejsca Twego ostatniego spoczynku. Jak każe tradycja i niepisane prawo, na cichym koniaczowskim cmentarzu z pewnością będzie czas na modlitwę, zapalenie zniczy, wspomnienia …..i słowa pieśni Czerwony Pas gromko zaśpiewane dla Ciebie przez Twych starych przyjaciół. Bo każda Twa fotografia finezyjnie wykonana Zenitem 11xp to majstersztyk mówiąca o Twojej pasji i oddaniu dla innych, które dziś trochę zniszczone przez czas są ważnym wspomnieniem o wyjątkowych sytuacjach podczas wspólnych wyjazdów w góry i miejscowych imprez. Dziś z góry Ty patrzysz na działania WTG i myślisz, kiedy się oni znowu spotkają, kiedy zasiądą do wspólnej watry, czy pójdą szlakiem czy końską drogą na Połoninę, by być bliżej mnie, bo.. byli chłopcy byli, ale się minęli i tak się spotkamy po malutkiej chwili…

                                                                                                                                                Jacek Hołub.

 


         Szanowni Koledzy Weterani, czasem jak człowiek patrzy na stare fotografie a właśnie oglądałem nasze rajdowe nachodzi nas nostalgia, żal i smutek za minionym czasem, za fajnymi miłymi chwilami spędzonymi w czasie wędrowania jak i wspólnych biesiad przy ogniskach zakrapianych, przegryzanych udźcami i baranami przy dźwiękach najpierw Jackowej, potem Witkowej a teraz Adama gitary. Pociechą jednak jest fakt, że za niedługo znowu przyjdzie nam się spotkać na kolejnym XIV rajdzie .Czas przynajmniej mnie naprawdę szybko biegnie, ale chwała Bogu w tej całej bieganinie w trakcie roku znajdzie się kilka dni, aby z rodzinką lub przyjaciółmi wyskoczyć w góry, aby naładować ‘’akumulatory’’ i widać po zdjęciach na naszej stronie WTG, że też tak robicie. I niech tak będzie.
         Taaak, zebrało Mi się również na pisanie (resztą jest gdzie pisać to, czemu nie?) ze względu na jak by to powiedział nasz znakomity mówca Jacek H. „ …jak trudno uwierzyć w fakt?”, że 26 lutego br. mija już czwarta rocznica śmierci naszego kol. Jacka Pajdy. Chciałbym w tym miejscu napisać kilka słów o tym cichym i skromnym człowieku, ale jednocześnie bardzo oddanym naszej grupie, wspaniałym fotografie, bo któż z nas niema Jackowych naprawdę dobrych zdjęć. Osobiście łączyła mnie z Jackiem nić dobrego koleżeństwa, mieliśmy za sobą kilka spotkań przy piwku, kilka wyjazdów w góry i na roztocze z PTTK, zawsze chętny do pomocy jeździł z nami do „Kija” na organizowane tam festyny dał się poznać, jako fajny, bezkonfliktowy kompan. Wielu kolegów znało Jacka na pewno lepiej ode mnie, ale myślę, że podpisałoby się pod tymi słowami.
          Stało się (tak myślę), tradycją, że co roku w rocznicę śmierci naszego kolegi, którzy odszedł na ‘’niebieskie połoniny’’ spotykamy się na jego grobie przy pacierzu a później na wspominkach.
Nie zabraknie nas na pewno i w tym roku.
          Myślę, że jeśli my o Nich pamiętamy, to o nas też będą pamiętać…
 I w tym nostalgicznym nastroju, żegnam i pozdrawiam 
                                                                                                                                    wiesio




poniedziałek, 31 grudnia 2012

SYLWESTER 2012/2013





Sylwester odbył się w szampańskiej atmosferze i w przytulnym miejscu ROD "Słoneczna" w Jarosławiu . Tańców nie było końca , a to dzięki oprawie muzycznej DJ WIECZYSŁAWA.
Stoły uginały się od jadła i trunków co widać na zdjęciach .
Kto nie był niech żałuję :-)




WIĘCEJ ZDJĘĆ (kliknij)


sobota, 22 grudnia 2012

Z Betlejem do Betlejem po raz XII





Jest w Polsce wieś Betlejem. A tam szopka. A nad szopką gwiazda...

Już po raz dwunasty w historii, 22 grudnia Weterani Turystyki Górskiej jako kolędnicy przeszli kilkanaście kilometrów z Cieszacina Wielkiego niedaleko Jarosławia przez Mokrą i Zmysłówkę do Betlejem koło Rudołowic niosąc Betlejemskie Światełko Pokoju. Ogień Betlejemski grupa entuzjastów turystyki i tradycji świątecznej przyjęła w  Jarosławskiej Komendzie Hufca ZHP od tamtejszych harcerzy.
Po raz XII spotkali  się z mieszkańcami  wsi by wspólnie czytać Ewangelię, dzielić się opłatkiem, pokolędować Bożej Dziecinie i oczywiście składać sobie życzenia. Pod przebraniami w rekonstrukcji „Szopki Bożonarodzeniowej” wystąpiły osoby biblijne: Maryja, Józef, aniołowie, pasterze, diabły, śmierć, wół, trzej królowie, oraz grupa kolędników. Co roku kolędnicy jak i przynoszone Betlejemskie Światło Pokoju, goście podejmowani są przez mieszkańców przysiółka tradycyjną wieczerzą wigilijną.




GAZETY PISAŁY:

 Pieszo do Betlejem (kliknij)


czwartek, 20 grudnia 2012

Życzenia Świąteczne



Życzymy wszystkim, dużo zdrowia i wszystkiego dobrego,
Życzenia, które składam to życzenia najszczersze,
Niech te święta będą dla Was piękne i spokojne,
Niech Wam pierwsza gwiazdka pięknie świeci.
Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia




poniedziałek, 17 grudnia 2012

Szopka w Betlejem wybudowana

         
          Do świąt pozostało kilka dni, a w Betlejem k/Rudołowic stoi już Bożenarodzeniowa Szopka wybudowana przez Weteranów Turystyki Górskiej z Jarosławia.





 


wtorek, 11 grudnia 2012

zaproszenie - SYLWESTER 2012/2013


MIEJSCE tej wspaniałej zabawy:
ROD "Słoneczna" 
ROZPOCZĘCIE BALU:
31.12.1012 r. o godz. 19,00 i do póki będzie to miało sens

OBOWIĄZKOWY STRÓJ:
  • PANOWI - spodnie w kratę, koszula z wyłogami na to sweter
  • PANIE - spódnica, ciepłe barchany, bluzka z wyłogami i na to sweterek.

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ
  • 3 ciepłe posiłki
  • napoje
  • lampkę szampan

ZE WZGLĘDU NA SPECYFIKĘ LOKALU należy ze sobą zabrać:
  • przekąski
  • jakieś sałatki
  • talerzyki, sztućce, szklankę i kieliszek
  • "czasoumilacze" (alkohol) we własnym zakresie

OSTATECZNY TERMIN zapisów i wpłaty
15 grudzień 2012 r.
 
UWAGA!!! ograniczona liczba miejsc
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany poszczególnych punktów programu
ZAPISY i kontakt:
Krystyna Kapera – tel.
Wiesław Matrejek – tel. 606 395 945

piątek, 30 listopada 2012

Życzenia urodzinowe dla Mariusza Szumińskiego

 2-go grudnia obchodzi urodziny
Mariusz Szumiński


Mariusz ,
zbliża się wielki dzień Twojego święta
i Grupa o Tobie pamięta
więc z okazji kolejnych Urodzin
składam Ci moc życzeń:
uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych
i uśmiechu wesołego i wszystkiego,
wszystkiego najlepszego!




czwartek, 29 listopada 2012

Życzenia urodzinowe dla Adama Morycza


1-go grudnia obchodzi urodziny
Adam Morycz



Adamie z okazji urodzin "Miłośnicy Gór" składam Ci moc życzeń:
 uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości,
 przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych
 i uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!



sobota, 24 listopada 2012

Zabawa Andrzejkowa w stylu Halloween




„Jak ktoś nie wie jaka jest różnica pomiędzy wróżką a czarownicą? 
– to informuję, że jest to różnica około 40-stu lat.”


Andrzejki to ostatnia szansa na organizowanie hucznej imprezy i zabawy przed adwentem.
        24 listopada w wspaniałej sali ROD „Słoneczne” w Jarosławia spotkali się Weterani TGzJ oraz miłośnicy turystyki na zabawie Andrzejkowej w stylu Halloween.
Zabawa zaczęła się o godz.17.00. Początkowo ze względu na temperaturę w „Sali Balowej” i pierwsze takty muzyki było trochę „dziwnie”. (tak ponoć jest na każdej imprezie:)). Jednak czas, chęć zabawy, pozytywne nastawienie naszych gości spowodowało naprawdę spontaniczną zabawę. Nie zabrakło „węży”, chóralnych śpiewów czy przeróżnych tańców. W trakcie zabawy odbyły się wróżby Andrzejkowe, były też ciasteczka z wróżbami. Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko.
Około drugiej w nocy zakończyła się impreza, jednak najbardziej wytrwali nie bardzo chcieli wychodzić.