niedziela, 15 lutego 2009
poniedziałek, 22 grudnia 2008
Jest Betlejem w Ziemi Świętej, jest także w powiecie jarosławskim
Od paru lat do Betlejem podążają jarosławscy turyści i przewodnicy. Inicjatorem przedsięwzięcia od samego początku jest Jacek Hołub. W tym roku peregrynacja do Betlejem odbyła się po raz dziewiąty. Uczestniczyło w niej 28 osób w przebraniach św. Rodziny, pasterzy i kolędników. W roli Maryi wystąpiła Agnieszka Kamińska, Józefa – Jarosław Kamiński. W postać św. Mikołaja wcielił się Antoni Kuryło, zaś wołem był Wiesław Matejek.
Grupa entuzjastów turystyki i tradycji świątecznej udała się sprzed osiedla im. Pułaskiego w Jarosławiu do miejscowej Komendy Hufca ZHP. Stamtąd przyjęto Betlejemskie Światło Pokoju i przeniesiono je do Zmyślówki i Betlejem. W Zmyślówce Mikołaj obdarował przyjmujących upominkami. Było ognisko i wspólne śpiewy. Potem pieszo trupa pokonała, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, drogę do Cieszacina. Tam pozostawiono pojazd i pieszo wyruszono do przysiółka Betlejem. W świetle rac i w huku petard kolędnicy zostali powitani niezwykle gościnnie. Składano sobie życzenia i kolędowano przy akompaniamencie orkiestry. Ogółem w tym przedświątecznym i pełnym serdeczności spotkaniu uczestniczyło około 200 osób.
Jak nas poinformował Jacek Hołub poczęstunek dla gości przygotowały panie Maria Gilarska i Regina Huk z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudołowicach. Miłą niespodziankę sprawili sami kolędnicy obdarowując piernikami i piernikowymi kartkami z życzeniami świątecznymi mieszkańców Betlejem i wszystkich zgromadzonych. Pierniki podarowali Maciej i Kamil Kuźniarowscy z Jarosławia. Należy podkreślić, że Światełko z Betlejem odebrały w przysiółku o tej samej nazwie najstarsze mieszkanki – Maria Huk i Józefa Wajda.
Tekst i zdjęcie: HENRYK GRYMUZA
źródło "Info Tuba" http://www.infotuba.pl/spoleczenstwo/ludzie/betlejem_kolo_jaroslawia_a3940.xml



https://picasaweb.google.com/101546291598273768963/2008Betlejem?authkey=Gv1sRgCNupo8-a7cq2wAE
Gazeta "Życie Podkarpackie" pisało tak:
źródło gazeta Życie Podkarpackie: http://www.zycie.pl/informacje.php?region=Jaros%B3aw&nr=412&page=1
źródło gazeta Życie Podkarpackie: http://www.zycie.pl/informacje.php?region=Jaros%B3aw&nr=412&page=2
wtorek, 28 października 2008
Przed Świętem Zmarłych porządkowanie grobów
Przed Świętem Zmarłych najmłodsi jarosławianie związani z parafią pw. Chrystusa Króla porządkowali
groby
groby
W poniedziałek 27 października członkowie sekcji regionalnej i dziennikarskiej działających przy Świetlicy Socjoterapeutycznej „U Kolpinga” prowadzonej przez parafię Chrystusa Króla w Jarosławiu wraz z opiekunami Jackiem Hołubem, Henrykiem Grymuzą oraz panią Elżbietą Mazur przeprowadzili prace porządkowe na grobach darczyńców placu, na którym wznosi się dzisiaj nowoczesny Kościół Chrystusa Króla. O darczyńcach napisano wiele, między innymi przy okazji jubileuszu parafii. Należy przypomnieć, że plac został przekazany w oparciu – jak wspomina śp. ks. dr B. Fila, o kontrakt zawarty między nim a p. Bronisławem Bauerem.
Mogiły śp. Bronisława Bauera, Marii Bauer a także Grzegorza i Marii Pryjmów usytuowane są na cmentarzu w Muninie. Groby uporządkowano poprzez ich oczyszczenie, usuniecie narostów i wypolerowanie płyt. Dzięki temu znacznie poprawiła się estetyka grobów. W intencji zmarłych odmówiono na cmentarzu „Wieczne odpoczywanie”, a w pobliskim kościele modlitwę różańcową.
Na zdjęciu:
Prace porządkowe na jednym z grobów rodziny Bauerów
Tekst i
foto: HENRYK GRYMUZA
foto: HENRYK GRYMUZA
źródło "Info Tuba": http://www.infotuba.pl/spoleczenstwo/religia/pamietali_o_darczyncach_a3620.xml
Subskrybuj:
Posty (Atom)
















































