wtg

Weterani Turystyki Górskiej z Jarosławia
e-mail: wal@konto.pl

czwartek, 8 marca 2018

XIV Papieski Rajd Pieszy - ZAPROSZENIEPozwólcie mi odejść do Domu Ojca…                             
  
        Jak trudno wierzyć w fakt, że już niebawem minie kolejny rok jak między nami nie ma żyjącego papieża św. Jana Pawła II,papieża rodaka, papieża, który zmienił świat i ludzi.
Tą smutną wiadomość przekazał arcybiskup Leonardo Sandri w słowach 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21.37 nasz ukochanyOjciec Święty powrócił do Domu Ojca…
     Parę dni później 8 kwietnia w godzinie śmierci wielkiego Polaka,kiedy na ulicach i placach polskich miast, kto żyw palił znicze,grupa turystów z Jarosławia wyruszyła w Bieszczady by swym pobytem -na najwyższej górze tego pasma, Tarnicy 1346 m.oddać hołd zmarłemu i zatknąć flagę żółto-białą z napisem..Nie było lepszego od Jana Pawła II- jarosławianie. Ten szczyt górski parokrotnie odwiedzał ks. Karol Wojtyła, po raz pierwszy 5 sierpnia 1953 r., potem 10 sierpnia 1956 i 14 lipca 1957 r. Podczas nocnego wejścia na ten szczyt, zmierzaliśmy się z górą i własnymi ludzkimi słabościami. Aby wzmocnić się duchowo odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakańczając je na szczycie u podnóża krzyża, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa z napisem: Wznoszę swe oczy ku górom skąd nadejdzie mi pomoc” Ps.121. Na pamiątkę wyprawy na Tarnicę ks. Karola Wojtyły -5 VIII 1953 r.
 
    Dlatego jeśli czujesz potrzebę oddania kolejny raz hołdu wielkiemu człowiekowi, jesteś sprawny fizycznie i nasz doświadczenie turystyczne poruszania się porą nocną po górach zapraszam Cię serdecznie, do wzięcia udziału w 
XIV Papieskim rajdzie pieszym” 
w sobotę 7 kwietnia 2018 r.

Plan wyjazdu z Jarosławia:
-14.45 Spotkanie uczestników  oś. K. Pułaskiego 12 w Jarosławiu
-15.00 Wyjazd do Wołosatego
-18.00  Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej na szczyt Tarnica 1346 m
-21.37 Zatknięcie flagi papieskiej na szczycie, odśpiewanie Barki,
-24.00 Powrót do Jarosławia

     Nad twoim bezpieczeństwem będą czuwali ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR oraz stosowne ubezpieczenie. Z pewnością trasę marszu zalegać będzie warstwa zmrożonego śniegu w dolnej części przemieszanego błota. Dlatego zabierz !!!! odpowiednie obuwie, grube skarpety, ochraniacze, rękawiczki, czapkę, okulary lub gogle, ubranie przeciwwiatrowe, zapasową odzież. Do niezbędnego ekwipunku weź z sobą !!! latarkę (najlepiej czołówkę) z kompletem zapasowych baterii, kijki narciarskie, termos  z gorącą herbatą, trochę żywności kalorycznej.
  Koszt przejazdu autobusem z Jarosławia wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem - 40 zł. 
Nleży podać:  imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel, tel. kontaktowy, email, do środy4 kwietnia 2018  r.  Ilość miejsc ograniczona.
          
    Jeśli czujesz że nie podołasz tej specyficznej formie oddania hołdu Wielkiemu Człowiekowi pozostań w domu.


Jacek  Marian Hołub
przewodnik beskidzki, ratownik GOPR,
tel. kom.502338847 email: jacekgopr@o2.pl                          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wystąpił błąd w tym gadżecie.